توزین مواد ، چک ویر

توزین چیست ؟

هر روزه شاهد ارتقاء تکنولوژی و روشهای توزین مواد درعرصه صنایع ، در دنیا هستیم . استفاده از آخرین تکنولوژی در کارخانجات باعث رشد و بقا است . با بکارگیری روشهای نوین دنیا است که میتوان ، به سمت هدف  حرکت کرد . برای این منظور میبایست چالشهای موجود در امرتولید را در مجموعه تولیدی به حداقل رساند . به عنوان مثال تقلیل ضایعات و جلو گیری از تخریب مواد اولیه امر مهم در تولید است . بالا بردن سرعت و کيفيت محصولات نیز قابل توجه میباشد . وزن کردن محصولات تولید شده قبل از بسته بندی از فعالیتهای مهم در تولید است . این عمل در برخی کارخانجات به روشهای سنتی و قدیمی انجام میشود .

 

جایگزینی ماشینهای سنجش وزن ديجيتال به جای ماشینهای توزين وابسته به زمان یااندازه گيری به روش حجمی با روش مکانیکی رسیدن به هدف را میسر میکند. این روش بیشتر در کارخانجات مواد غذایی و مواد دارویی و مواد شیمیایی و بهداشتی و . . . استفاده میشود .

روشهای توزین مواد کدامند ؟

الف – روش توزين دايناميک : در روش توزین داینامیک ، توزین مواد در حال عبور روی نوار نقاله سنجش میشوند . این روش بار استفاده از فرمولهای فیزیکی ، شامل سرعت مواد و پارامترهای دیگر دستگاه مخاسبه میشوند . و نتیجه توسط اپراتور قابل کنترل است .

ب -روش توزين هاپر: کارخانجاتی که براساس نوعی فرمول خاص مواد را با هم ترکیب میکنند از این نوع روش توزین مواد استفاده میکنند . در این روش به تعداد مواد مورد استفاده در کارخانه ، از مخازن مجهز به لودسل بعلاوه مخزن اصلی بزرگ استفاده میشود . مواد با توجه به مشخصه کمی توسط کنترلر و با نوع درخواست کارفرما ، با وزن دقیق با هم ترکیب میشوند .

ج – روش توزين مواد در مخازن:این روش توزین مواد بیشتر برای توزین مایعات مانند شیر دام ، گاز مایع ، مایعات شیمیایی ، و غیره بکارمیرود . برای این منظور دو مخزن ورودی و خروجی با توجه به ظرفیت آنها مجهز به لودسل و نمایشگر میشوند .

https://www.kenweigd.com/product-auto-high-precision-200g-check-weigher-machine-with-belt-conveyor-for-checking-weight.html

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *