سنجش وزن

عمل سنجش وزن محصولات تولید شده  در خط تولید کارخانجات ، در زمان عبور از کانوایر بعهده دستگاه کنترل وزن  یا چک ویر است . استفاده ازدستگاه چک ویر یا کنترل وزن با عنایت به رعایت حقوق مشتری و دقت و کیفیت از جمله اقدامات لازم کنترل محصول در خط تولید کارخانجات است .  براساس این امر ،گزینه کنترل وزن محصولات اهمیت ویژه پیدا میکند .سرعت برای تولید محصول ازجمله فاکتورهای اساسی در قیمت و رقابتی شدن آن میباشد .

برای دستیابی به این هدف و حذف زمان توزین از پروسه تولید محصول ، بهترین  گزینه استفاده از سنجش وزن یا کنترل وزن در حرکت میباشد . از مشخصات مهم دستگاه چک ویر میتوان به دقت وسرعت دستگاه اشاره کرد . سرعت دستگاه سهم بالایی در ایجاد دقت و تفکیک  محصولات را داراست . نوع بسته بندی محصول و شکل هندسی و جنس بسته بندی محصولات در این مهم دخالت دارد .

ابعاد محصول و شکل محصول نیز از پارامترهای خیلی مهم در دقت دستگاه است .طراحی یک دستگاه سنجش وزن با دقت و سرعت مورد نیاز باید با در نظر داشتن تمام مشخصات ذکر شده باشد . طراح برای رسیدن به گزینه های طراحی میبایست مجموع حالات و اشکال و ویژ گیهای یک محصول را در نظر داشته باشد .دستگاه  چک ویر معمولا از چند قسمت اساسی تشکیل میشود . یکی ازاین قسمت ها پنل کاربری میباشد . پنل دستگاه چک ویر محل ارتباط دستگاه  و کاربر میباشد .

تنظیمات

تنظیمات و نیازهای مورد درخواست کاربر داخل پنل در دستگاه سنجش وزن در اختیار وی قرار میگیرد . نوارهای نقاله و تسمه ها که معمولا دارای چند قسمت است . برای حرکت دادن به محصول و جلوگیری از اتلاف زمان توزین با سرعت مناسب طراحی میشود . مجموع طول کانوایرهای کوچک ،طول اصلی دستگاه چک ویر را تشکیل میدهد . جنس نوار نقاله ها میبایست متناسب با نوع محصول تعیین گردد. وجود ریل هدایت کننده  بسیار مهم است .

چک ویر

توزین ارتقاع یافته

 

توزین

توزین محصول و کنترل تصویری

/http://www.instagram.com/saminsanat_co

https://www.pinterest.com/pin/720576009128466383/

https://twitter.com/saminsanatco

https://www.youtube.com/watch?v=ws8wble5COo

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *