توزین مواد ، چک ویر

توزین چیست ؟

سنجش و اندازه گیری جرم اجسام را توزین گویند .هر روزه شاهد ارتقاء تکنولوژی و روشهای توزین مواد در عرصه صنایع ، بوسیله دستگاه چک ویر در دنیا هستیم . استفاده از آخرین تکنولوژی در کارخانجات باعث رشد و بقا است . با بکارگیری روشهای نوین دنیا است که می توان ، به سمت هدف  حرکت کرد . برای این منظور می بایست چالشهای موجود در امر تولید را در مجموعه تولیدی به حداقل رساند . به عنوان مثال تقلیل ضایعات و جلو گیری از تخریب مواد اولیه امر مهم در تولید است . بالا بردن سرعت و کيفيت محصولات نیز قابل توجه می باشد . وزن کردن محصولات تولید شده قبل از بسته بندی از فعالیتهای مهم در تولید است . این عمل در برخی کارخانجات به روشهای سنتی و قدیمی انجام می شود .

 

جایگزینی ماشینهای سنجش وزن ديجيتال به جای ماشینهای توزين وابسته به زمان یا اندازه گيری به روش حجمی با روش مکانیکی رسیدن به هدف را میسر می کند. این روش بیشتر در کارخانجات مواد غذایی و مواد دارویی و مواد شیمیایی و بهداشتی و . . . استفاده می شود .

روشهای توزین مواد کدامند ؟

الف – روش توزين  ديناميک : در روش توزین دینامیک ، توزین مواد در حال عبور روی نوار نقاله سنجش می شوند . این روش با استفاده از فرمولهای فیزیکی ، شامل سرعت مواد و پارامترهای دیگر دستگاه چک ویر محاسبه می شوند . و نتیجه توسط اپراتور قابل کنترل است .

ب -روش توزين هاپر: کارخانجاتی که بر اساس نوعی فرمول خاص مواد را با هم ترکیب می کنند از این نوع روش توزین مواد استفاده می کنند . در این روش به تعداد مواد مورد استفاده در کارخانه ، از مخازن مجهز به لودسل بعلاوه مخزن اصلی بزرگ استفاده می شود . مواد با توجه به مشخصه کمی توسط کنترلر و با نوع درخواست کارفرما ، با وزن دقیق با هم ترکیب می شوند .

ج – روش توزين مواد در مخازن:این روش توزین مواد بیشتر برای توزین مایعات مانند شیر دام ، گاز مایع ، مایعات شیمیایی ، و غیره بکار می رود . برای این منظور دو مخزن ورودی و خروجی با توجه به ظرفیت آنها مجهز به لودسل و نمایشگر می شوند .

https://www.kenweigd.com/product-auto-high-precision-200g-check-weigher-machine-with-belt-conveyor-for-checking-weight.html

سنجش وزن ، چک ویر

عمل سنجش وزن محصولات تولید شده در خط تولید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *