تفاوت چک ویر و ترازو چیست ؟

امروزه دانش توزین محصولات و مواد  با تکنولوژی  و تکنیکهای  متفاوتی انجام میشود . دو نوع سیستم توزین بیشتر مورد استفاده عموم قرار میگیرد .سیستم اول توزین ،که با استفاده از یک ترازوی ثابت و ساده انجام میشود . سیستم توزین دوم ، توزین که با استفاده از تکنولوژی در حال حرکت که رو به رشد است ، انجام میشود .سیستمهای توزین دارای نوار نقاله و توزین در حال حرکت محصول ، ازجمله موارد مشابه است . اصولا چک ویر به روش توزینی گفته میشود که اشیائی یا بسته هایی با شکل هندسی  مناسب و بسته بندی متحدالشکل را با انتقال  توزین نمود .

 

بطور مثال مواد پودری یا موادی که شکل هندسی نا متناسبی دارند را در بر نمیگیرد . معمولا دستگاه چک ویر دارای سه یا چهار قسمت نوارنقاله جدا از هم میباشد . قسمت اول نوار نقاله که ورودی محسوب میشود وظیفه ایجاد فاصله مناسب بین بسته ها را بعهده دارد .

 

قسمت دوم نوار نقاله یا کانوایر , انتقال بسته را به روی قسمت توزین بعده دارد . قسمت سوم وظیفه توزین را بعده دارد . وقسمت انتهایی وظیفه خروجی بسته را بعده دارد  . برخی از گزینه های تفاوت چک ویر و ترازو واضح و روشن بیان شد .همانطور که توضیح داده شد دستگاه چک ویر بوسیله چند نوار نقاله هم کار انتقال بسته هم توزین و هم عمل خروج بسته را بعهده دارد  .

ترازو

دردستگاه ترازو عملکرد به شیوه عادی و معمولی است . اپراتور با استفاده از دستهای خود عمل ورود و جابجایی و خروج بسته را انجام میدهد . در ترازو اپراتور با چشم وذهن خود عمل انتقال و توزین و پردازش (تصمیم گیری ) و عمل تفکیک و خروج بسته ها را انجام میدهد .در سیستم ماشین چک ویر تمام وظایف بعهده دستگاه میباشد .

 

ارائه تست ریپرت کارکرد روزانه و نمودارهای تحلیلی از روند روزانه اوزان تولید از مشخصه های مهم تفاوت چک ویر نسبت به ترازو میباشد . دقت و سرعت عمل دستگاه چک ویر نیز خود بیانگر گزینه دیگر تفاوت چک ویر وترازو محسوب میشود .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *