چک ویر با دوربین کنترل تصویر و مگازین
دستگاه چک ویر داروسازی

درسال 1391 با هدف ارتقاء سطح کیفی ، دستگاه چک ویر دارویی شرکت اکتوورکو بعنوان پروژه مطرح گردید . با توجه به اهمیت موضوع برآن شدیم تا با بهره گیری از متخصیصن گروههای مختلف در این زمینه وارد موضوع شویم . ابتدا نوع چک ویر با روش توزین ساده و سرعت  45 محصول در دقیقه انتخاب شد .  این روش در عین عملکرد ساده با استفاده از مکانیزم حرکتی و عملکردی مکانیکی چند وجهی طراحی شد .ما در این مکانیزم در ابتدا با مشکلاتی روبرو بودیم . با عنایت پرودگار طرح اجرا شده بعد رفع مشکلات پیش رو دستگاه به دقت و سرعت مناسب و خوب رسید .

در این دستگاه چک ویر ، یک نوع خاص  سیستم کنترل تصویر  گنجانده شده است . برای این منظور بغیر از پنل کاربری برای سیستم توزین ، نیاز به پنل کاربری دیگری توسط اپراتور  برای پردازش تصویر هم بود .

با تلاش مداوم و بررسی های مختلف انواع ماشین آلات مشابه نهایتا به نوعی طراحی دستگاه چک ویر  دست یافتیم که سهولت کاربری آسانی داشت . اپراتور با چند کلیلک ساده ،محصول مورد نظر را انتخاب  و تنظیمات آنرا اجرا میکند.این نوع طراحی از دقت مناسب و عملکردی خوب هم برخوردار بود . ساده گی طرح موجب شده بود در استفاده از این سیستم پردازش تصویر هیچ نیازی به نیرو متخصص  فنی نباشد . اجرای همزمان دو عمل توزین محصول و کنترل تصویر از ویژگی مهم این طرح بشمار می آید .

 

برگشت از خط محصولات نا منطبق بعد از دستگاه نیز به خوبی انجام میشود . دستگاه چک ویر بوسیله یک مگازین قابل تنظیم برای سایزهای مختلف جعبه بسته بندی شده تغذیه میشود . در دستگاه چک ویرکنترل تصویر به نحوی انجام میشود که اجازه عبور جعبه دارو با جهت مخالف را نمیدهد. این کنترل باعث میشود که دستگاه چاپگر سری شده با این دستگاه از چاپ بارکد دو بعدی  روی جهت جعبه تعریف نشده جلوگیری کند .

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *