خانواده اکتوور

خطوط شرکت دارو سازی اکتورکو تولید داروهای جامدات و تزریقی  است . که شامل داروهای قلبی عروقی- اعصاب- گوارش- دیابت و ارولوژی  است . این مجموعه شامل دو سایت تولیدی در 15 حوزه درمانی(قلبی عروقی- اعصاب- گوارش- دیابت و ارولوژی و …) است .   سالانه بیش از 7 میلیارد قرص و کپسول و نیز 100 میلیون ویال و سرنگ از پیش پر شده و آمپول تولید می نماید.

 

اکتووربایو

سایت بیوتکنولوژی داروسازی اکتوور در سال 1393 و با هدف تولید داروهای نوترکیب مانند داروهای ام اس و آنتی‌بادی‌های مونوکلونال آغاز به کار کرد. در ابتدای نیمه دوم سال 1397، فاز 2 بیوتکنولوژی نیز به بهره‌برداری رسید .  و توان تولید ماده اولیه و محصول نهایی را با روزآمدترین تکنولوژی‌های حاضر در جهان دارد.

اکترو

داروسازی اکترو، بزرگترین کارخانه تولید محصولات دارویی ضد سرطانی تزریقی و خوراکی در خاورمیانه است .  با جذب سرمایه‌گذاری عظیم خارجی و بهره‌گیری از آخرین فناوری های روز دنیا در سال 1397 به بهره برداری رسید . و اکنون ظرفیت تولید بیش از 5.5 میلیون ویال، 250 میلیون قرص و 60 میلیون کپسول را دارد. در تمام مراحل طراحی، ساخت و راه اندازی این کارخانه، استاندارد OEL4 در نظر گرفته شده است .  تمامی مراحل از توسعه محصول تا تولید و عرضه داروها به صورت یکپارچه و منطبق با استانداردهای جهانی انجام می شود.

 

آتی فارمد

داروسازی آتی فارمد، یکی از بزرگترین کارخانه‌های هورمونی بین‌المللی است .  به عنوان اولین شرکت داروسازی تخصصی دارای GMP برای تولید داروهای هورمونی در کشور تاسیس شده است.

 

البرز زاگرس

کارخانه البرز زاگرس، با مشارکت گروه دارویی اکتوور، با بالاترین استاندارد های جهانی از جمله OEL5  است .  باهدف تولید داروهای خاص (HAZARDOUS) برای تولید داروهای ام اس و ایمنی درمانی راه اندازی شده است.

الیت دارو

اليت دارو، یکی از شرکت های پخش سراسری محصولات کارخانجات اکتوور است . که با ۲۲ نمایندگی فعال در مراکز استان ها مشغول به فعالیت می باشد.
این شرکت در فضایی به مساحت بیش از ۳۰۰۰۰ متر مربع که شامل واحدهای اداری و انبار می باشد .  در تهران و ۲۱ مرکز استان به عنوان پخش مهم سراسری دارو مطرح است.

 

اکتوبایوکم

انتقال تکنولوژی روز جهان در ساخت و فرآوری تولید مواد اولیه دارویی یکی از بزرگترین دستاوردهایی است . که تاکنون در کشور سابقه ای نداشته و عموما علوم در اختیار سایرین با نیاز های روز جهان مطابقت ندارد.

بنابراین افتتاح مجموعه ی داروسازی اکتوبایوکم علاوه بر انتقال فناوری فرآیند های پیچیده ی ساخت مواد موثره دارویی به کشور ، حصولی با کیفیت و استاندارد جهانی که قابلیت رقابت با کمپانی های بزرگ دارویی جهان داشته باشد .

 

اکتوورسل ژن

داروسازی اکتوورسل ژن با هدف فعالیت در زمینه پزشکی مبتنی است .  موضوع پزشکی مبتنی بر فرد موضوعی بسیار جدید و مفید در دنیا است . بر این اساس، بر روی ژنوم هر فرد مطالعه می‌شود .  بتوان برای وی تجویز مخصوص به خودش را داشت. زمانی که قرار است تا دارویی برای فردی تجویز شود . باید بر اساس ژنوم فرد بیمار و از سوی پزشک متخصص صورت گیرد تا تأثیرگذاری آن نیز بیشتر شود.

این فنّاوری مهم برای درمان سرطان نیز بسیار مؤثر بوده و به کاهش هزینه بالای درمان سرطان در کشور و دنیا نیز بسیار کمک می نماید . همچنین موضوع شناخت ژنوم انسان و پزشکی مبتنی بر فرد در پیشگیری از بیماری سرطان و دیگر بیماری‌ها نیز مؤثر است.

 

اکتوتک

داروسازی اکتو تک با برنامه ریزی منظم جهت رویکردی دانشگاه – صنعت محور به عنوان یک شتاب دهنده ی پیشرو در اتصال علم و عمل آغاز به کار نموده است .  نظریات دانش محور دانشگاهیان و جوانان نخبه ی کشوری با استفاده از ظرفیت های موجود در گروه جامع عمل به خود بگیرد .  نقاط نیازمند به تحقیقات آزمایشگاهی گسترده ی موجود در بخش تولید از طریق دانشگاه به نتیجه برسد.

 

لذا شتابدهنده ی داروسازی اکتوتک یک مجموعه ی تحقیق و توسعه ی پیشرفته با الزامات یک پارک علم و فناوری است . که در آن مناظرات علمی جدی در خصوص مباحث گسترده ی علوم محقق می گردد . این مجموعه ی با آزمایشگاهی صنعتی در اختیار محققین کشوری قرار دارد . تا طرح های خود را در آن با حمایت گروه به انجام رسانند .

در بخش تحقیق و توسعه ی داروسازی اکتوتک تاکنون پنج پروژه ی ملی بزرگ تعریف شده است . تا با استفاده از ظرفیت علمی دانشگاه و توان اقتصادی و امکاناتی گروه بتواند .  در سال جاری به عنوان طرح های صنعتی قابل انجام به اقتصاد ملی ایران بپیوندد. این پروژه ها در سه قالب دارویی، غذایی و تشخیصی دنبال می گردد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *