یادگیری عمیق

یادگیری عمیق درزیر شاخه ای از ماشینبینایی  وجود دارد  . یادگیری عمیق زیر مجموعه ای از علم بزرگتری به نام یادگیری ماشین است . و این دو هم زیرمجموعه ای  از هوش مصنوعی وماشین بینایی هستندپس یادگیری عمیق شاخه‌ای است از یادگیری ماشین و هوش مصنوعی و تمام مباحث در حوزه این علم تعریف می‌شود . از معرفی هوش مصنوعی شروع می کنیم . سپس یادگیری ماشین و از اونجا به موضوع اصلی یعنی یادگیری ماشین می پردازیم .

 

 در نهایت با ساخت ربات ها و دستگاه های جایگزینی برای انسان در جاهایی که کار برای انسان سخت و یا خطرناک است ایجاد شود . حال حاضر کاربرد هایی که در آن از هوش مصنوعی استفاده می‌شود بسیار متفاوت و گسترده است . مثلاً در رباتیک در ساخت انواع ربات ها مثل ربات های سرگرم کننده ربات های فوتبالیست .یا ربات هایی که کارهای مهم‌تری انجام میدهند . مثل ربات های امداد و نجات یا ربات های پرنده کاربرد دیگر آن درک گفتار است و ارتباط کلامی با انسان است  . یعنی ماشین بتواند صحبت انسان را درک کند و حتی بتواند کلام را نیز تولید هم بکند و ارتباط کلامی با انسان داشته باشد کاربرد دیگر هوش مصنوعی در بازی های کامپیوتری است .

یادگیری ماشین

در حالت دستی یکسری فرمول ها وروش های از پیش تعیین شده وجود دارد .  ما آنها رو طراحی کردیم و آن ها را بر روی داده های بینایی اعمال می کنیم و ویژگی های آن به دست می آید . مثلاً یک فیلتر تشخیص لبه طراحی می کنیم . بر روی تصویر ماشین اعمال می کنیم و لبه ها روش آشکار میشه در حالت دستی ویژگی ها رو خودمون تعیین می کنیم  .  فقط اون رو به داده هامون اعمال می‌کنیم . ولی در حالت اتوماتیک الگوریتم ما خودشو میگیره چه ویژگی هایی خوب هستند . و خودش هم یاد میگیره که اونها رو چجوری خودش استخراج کنه .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *