هوش مصنوعی

هوش مصنوعی در اصل به معنای هوش ماشین یا قابلیت ادراک و یادگیری ماشین بینایی در علم رباتیک است . ماشین بینایی در اینجا به معنای هر دستگاه هوشمندی است که دارای مدارهای پردازنده باشد .وبتواند داده های ورودی را از محیط اطراف خودش بگیرد . و روی آن پردازش انجام بدهد و تصمیم‌گیری نیز بتواند انجام دهد . هدف اصلی و نهایی در هوش مصنوعی شبیه سازی و درک رفتار انسان  است . یعنی در نهایت هدف این است که ماشین بینایی یا دستگاه هوشمند ما بتواند رفتار انسان را درک کند . 

علم رباتیک

 در علم رباتیک ، رباتها بتوانندکاری را که انسان انجام می‌دهد به همان شکل و با کیفیت بهتری انجام دهد . در نهایت با ساخت ربات ها و دستگاه های جایگزینی برای انسان در جاهایی که کار برای انسان سخت و یا خطرناک است ایجاد شود . درحال حاضر کاربرد هایی که در آن از هوش مصنوعی استفاده می‌شود بسیار متفاوت و گسترده است . مثلاً در رباتیک در ساخت انواع ربات ها مثل ربات های سرگرم کننده ، ربات های فوتبالیست ، با ربات هایی که کارهای مهم‌تری انجام میدهند .

 

 مثلا ربات های امداد و نجات ، یا ربات های پرنده کاربرد دیگر آن درک گفتار در علم رباتیک است . و ارتباط کلامی با انسان است . یعنی ماشین بتواند صحبت انسان را درک کند .  حتی بتواند کلام را نیز تولید هم بکند . بتواند ارتباط کلامی با انسان داشته باشد . کاربرد دیگر هوش مصنوعی در علم رباتیک در بازی های کامپیوتری است که به عنوان حریف انسان کامپیوتر بازی می کند .

 

که در این روش از الگوریتم ها و هوش مصنوعی استفاده می شود . شامل بازی های ساده مثل شطرنج ، فوتبال ، بازی های جنگی است . در همه این بازی ها از تکنولوژی هوش مصنوعی در ربایتک استفاده می شود . کاربردهای دیگر هوش مصنوعی در اقتصاد است . در پیش‌بینی بازارهای مالی یا رفتار شناسی مردم و پیش‌بینی نظرات مردم در انتخابات .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *