چک ویر با دوربین کنترل تصویر

در کارخانجات با تولید محصولات مختلف در مرحله بسته بندی کنترل تصویری روی دسته محصولات بسیار اهمیت دارد. لذا سپردن این مهم به دست اپراتورها یا نیروی های تولید بر اثر خستگی همواره با خطای انسانی روبرو بوده است. از اینرو وجود یک سیستم کنترل اتوماتیک بدون خطا یا ویژن کنترل  به روشنی خود نمایی میکند . این سیستمها بر اساس داده های ذخیره شده بر روی خود عمل کنترل تصویر  محصولات را انجام میدهند .کنترل تصویری محصولات در بسته بندی و دسته بندی محصولات مختلف و جلوگیری از عدم انطباق آن نقش به سزایی دارد . از طرفی این سیستم باید بتواند به سرعت محصول کنترلی  خود را برای  تعویض نماید .

 

پردازش تصویری محصولات تولیدی معمولا قبل بسته بندی و چاپ بارکد انجام میشود . تا از ورود محصول غیره به مرحله بسته بندی و چاپ جلوگیری کند . سرعت این نوع کنترل باید با سرعت تولید و حرکت محصولات روی کانوایر انتقال همخوانی داشته باشد . در این اینجا نوع و مشخصات سیستم کنترل تصویری میبایست متناسب انتخاب گردد .در نرم افزارهای کنترل و  پردازش  نیاز به نوشتن کدهای متعدد لازم  و استفاده از الگوریتمهای مختلف توصیه میشود . امروز این نوع کنترل جایگزین بسیاری از روشهای کنترل سنتی  شده است . اطمینان به سیستم کنترل تصویری حاکی از دقت   و اطمینان بالا به این نوع کنترل است . دقت و سرعت در عملکرد و پیدا کردن خطاها و نواقص جزئی  از خصوصیات بارز و قابل خود نمایی این نوع کنترل است . تنوع و قابلیتهای متفاوت در نوع کنترل ایجاد و بروز خطا در تولید  را حداقل ممکن میرساند .

 

استفاده از تجهیزات کنترلی با خدمات پس از فروش در دسترس نکته قابل اهمیت برای مدیران فنی محسوب میشود .وجود قابلیت نصب و راه اندازی در ایستگاههای کنترل کیفی  برای تولید مهم بشمار می آید . عدم تداخل در روند تولید با حداقل فضا بهترین امکان سیستم میباشد .

 

http://www.ia.omron.com/products/family/3210/

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *